Czym jest suchy wytrysk i jakie są jego przyczyny?

Kiedy mężczyzna ma orgazm, sperma jest zwykle wtryskiwana. Ale nie zawsze tak jest. Warto w związku z tym wiedzieć, w jakich przypadkach ejakulacja może nie dojść do skutku i jakie metody leczenia są dostępne. Ilość wytwarzanego nasienia, zależy między innymi od tego, jak dawno temu miał miejsce ostatni wytrysk. Przy okresie od trzech do pięciu dni w ilość wtryskiwanej spermy powinno się znajdować od dwóch do sześciu mililitrów, co jest uważane za normalne.

Możliwe przyczyny orgazmu bez ejakulacji

Jeśli orgazm pojawia się bez wytrysku nasienia, mogą być dwie przyczyny. Rozróżnia się całkowity brak wytrysku, tzw. całkowitą anejakulację i wytrysk, który opróżnia pęcherz, wytrysk wsteczny. Jeżeli ejakulacja nie wystąpi pomimo orgazmu, możliwe przyczyny i dalsze dolegliwości powinny być otwarcie omówione z lekarzem, aby można było postawić dokładną diagnozę. Lekarz może przepisać leki, takie jak np. Kamagra, na tę dolegliwość.

Wytrysk wsteczny

Ejakulacja jest źle ukierunkowana i opróżnia wstecznie pęcherz moczowy. Urolog może określić, czy ten typ wytrysku występuje w badaniu mikroskopowym moczu bezpośrednio po wytrysku pod warunkiem, że włókna nasienne są obecne w nasieniu. Wtedy lekarz powinien być w stanie zobaczyć spermę w moczu.

Przyczyny wytrysku wstecznego

Istnieją dwa wymagania fizyczne dla normalnego wytrysku. Zwieracz pęcherza moczowego powinien być wystarczająco zamknięty, a ruch mięśni dna miednicy musi wyrzucić spermę. Ważną rolę odgrywa stymulacja nerwowa mięśni, która musi odbywać się skutecznie i we właściwym czasie. Zakłócenie tych procesów, które prowadzi do wytrysku wstecznego, może mieć kilka przyczyn. Najczęściej występuje po chirurgicznym usunięciu prostaty przez cewkę moczowodową. Dalszymi przyczynami wytrysku wstecznego mogą być choroby nerwów (neuropatie), które występują w wyniku cukrzycy lub uzależnienia od alkoholu.

Całkowita anejakulacja

Jeśli pomimo orgazmu w ogóle nie dochodzi do wytrysku, lekarze mówią o całkowitej anejakulacji. Może to być również spowodowane kilkoma przyczynami, przede wszystkim fizycznymi lub leczniczymi. Przyczyną może być zatkanie przejść wytryskowych, brak płynu nasiennego lub wrodzone zaburzenie w okolicy prostaty. Przyczyną może być również wywołane nowotworem upośledzenie struktur nerwowych. Leki, takie jak Kamagra, mogą pomóc rozwiązać ten problem. Ale rzeczywiste przyczyny całkowitej anejakulacji można ustalić jedynie na podstawie badania lekarskiego. W związku z tym należy niezwłocznie skonsultować się z urologiem.

Czytaj więcej na https://viagra.edu.pl/